Hakkımda

1976 Yılında dört çocuklu Memur bir ailenin üçüncü çocuğu olarak Samsun Terme ilçesinde dünyaya geldim. İlk öğrenimimi Samsun Terme ilçesinde tamamladım. 1986 Yılından itibaren Beykoz Akbaba Köyünde ikamet etmekteyim. 1986 Yılından itibaren bir taraftan Akademik Eğitimime devam ederken bir taraftan  hali hazırda olmak üzere Beykoz Merkezde Esnaflık yapmaya devam etmekteyim.

Sırası ile:
• Siyasal Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi 2002 Mezunu
• İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 2008 Mezunu
• işletme Fakültesi 2012 Mezunuyum.
• Master Of Business Administrion (MBA) İşletme Yönetimi üzerine Yüksek lisans ve “Sosyoloji ” lisans bölümü eğitimi almaya devam etmekteyim.

Siyasi yaşantıma 90’lı yılların sonunda Beykoz CHP Gençlik kollarında başlamış olup CHP’nin her türlü kademesinde görev aldım.2014 Yerel Seçimlerinde CHP’den Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı oldum. Maalesef ki; Tüm Siyasi partilerin görünmeyen yüzünde ahbap-çavuş ilişkisi ve menfi kaygılar yatmaktadır.Dolayısı ile de Halkı düşünen yoktur. Bu bağlamda Kenan Pekşen isminin hiçbir siyasi parti ile yan yana gelmemesinin kararını alarak, insanları ötekileştirmeden, ayrıştırmadan Halkın menfaatleri doğrultusunda Vatana Millete vefa borcunu ifa etme adına bu işin uzmanı olarak 2014 yılından itibaren Bağımsız Siyaset yapma kararını aldım.

Kenan Pekşen, Reyhan Öztürk Pekşen ile evli ve bir erkek çocuk babasıdır.

Saygılarımla…

İlgi Alanları

– Siyasi Bilimler
– İktisadi Bilimler
– Yerel Yönetimler
– Yönetim ve Organizasyon
– Hukuk ve Adalet
– Seyahat

Eğitim

– İstanbul Üniversitesi
– Anadolu Üniversitesi